Вхід на dnop.com.ua  
Авторизація для отримання повного доступу.


Служба охорони праці:


Власник підприємства порушив умови праці на робочому місці працівника, безпеку технологічних процесів, зкуонодавство щодо роботи машин, механізмів

Вчиненні злочину, передбаченого ст.272 ч. 1 КК України

Справа № 1 –174

2009 р.

В И Р О К

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И


31 серпня 2009 року Тульчинський районний суд Вінницької області


в складі головуючого судді Рибчинського В.П.

при секретарі Грабовській Н.В.

з участю прокурора Грималюка В.В.

Розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Тульчині кримінальну справу

по обвинуваченню


ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, українця, громадянина України, народився в с. Клебань, Тульчинського району, Вінницької області, мешкає в с. АДРЕСА_1 району, освіта середня, одруженого, приватного підприємця, раніше не судимого, у скоєнні злочину, передбаченого ст. 272 ч. 1 КК України,
В С Т А Н О В И В :ОСОБА_1 ., являючись приватним підприємцем та здійснюючи діяльність по виробництву хлібобулочних виробів в смт. Шпиків, Тульчинського району, використовуючи працю найманих працівників, а відповідно до свого службового становища будучи наділеним, як адміністративно-господарськими та і організаційно-розпорядчими повноваженнями, являючись суб’єктом підприємницької діяльності, як власник підприємства, будучи відповідальним за охорону праці при виконанні робіт з підвищеною небезпекою, які характеризуються найбільш високим рівнем небезпеки для життя та здоров’я працівників, при обслуговуванні та використанні приміщень цеху по виготовленню хлібобулочних виробів, а також водогрійних котлів та устаткування для різки хлібобулочних виробів грубо порушив ряд законодавчих актів про виконання робіт з підвищеною небезпекою, якими передбачено, що умови праці на робочому місці працівника, безпека технологічних процесів, робота машин, механізмів та інших засобів повинні відповідати вимогам нормативних актів про охорону праці.

Так, ОСОБА_1 ., достовірно знаючи про те, що робота по обслуговуванню водогрійних котлів віднесена до робіт з підвищеною небезпекою і виконання даних робіт становить собою підвищену небезпеку для життя і здоров’я працюючих, допустив порушення вимог нормативно-правових актів та правил техніки безпеки, що створило собою реальну загрозу настання тяжких наслідків для життя та здоров’я працюючих робітників, а саме:

? у належному ОСОБА_1 . цеху по виготовленню хлібобулочних виробів допускаються до виконання робіт з підвищеною небезпекою працівники без проведення попереднього навчання та перевірки знань з питань охорони праці, допускаються до роботи працівники без проведення первинного інструктажу з питань охорони праці, що є грубим порушенням законодавства про охорону праці;

? працівники не забезпечені спецодягом, спецвзуттям та іншими засобами індивідуального захисту;

? до роботи допускаються працівники, які не пройшли інструктажу на першу групу з електробезпеки;

? в цеху експлуатуються водонагрівачі та устаткування для різки хлібобулочних виробів, які не заземлені, відсутні паспорта на заземлюючі пристрої, дверцята шаф та електроящиків не замкнені, що також є грубим порушенням законодавства про техніку безпеки.

Крім того, ОСОБА_1 . в порушення вимог Порядку видачі дозволів Держкомітетом з нагляду за охороною праці та його територіальними органами, затверджені постановою КМУ № 1631 від 15.10.2003 року не отримав для виконання робіт з підвищеною небезпекою належного для того дозволу.


В судовому засіданні підсудний ОСОБА_1 . свою вину в скоєнні злочину визнав повністю та пояснив, що він являється власником цеху по виготовленню хлібобулочних виробів, цех працює з липня 2008 року. На підприємстві працює 16 працівників. Він, як власник, відповідає за додержання на виробництві законодавства про охорону праці. 28.05.2009 року на підприємстві було проведено перевірку дотримання законодавства про охорону праці та виявлено усі вказані недоліки. На даний час всі порушення усунуті. Він щиро розкаюється у вчиненому, більше не буде допускати порушень законодавства про працю.

У відповідності до вимог ст. 299 КПК України при дослідженні доказів суд обмежився допитом підсудного.

Суд, заслухавши пояснення ОСОБА_1 вважає, що його вина у скоєнні злочину доведена і його дії вірно кваліфіковані за ст. 272 ч. 1 КК України, як порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою особою, яка зобов’язана їх дотримуватись, створення реальної загрози загибелі людей чи настання тяжких наслідків.

Призначаючи покарання підсудному, суд враховує характер, ступінь та суспільну небезпеку скоєного злочину, а також особу підсудного.

Обставиною, що пом’якшує покарання підсудному суд визнає його щире каяття.

Обставин, що обтяжують покарання підсудному судом не встановлено.

За таких обставин, суд вважає можливим виправлення підсудного без ізоляції його від суспільства, із застосуванням покарання у виді штрафу.

Запобіжний захід до вступу вироку в законну силу залишити попередній – підписку про невиїзд.


Керуючись ст. 323, 324 КПК України, суд –


З А С У Д И В :


ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні злочину, передбаченого ст. 272 ч. 1 КК України і призначити йому покарання у виді штрафу в розмірі 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (680 гривень).

Запобіжний захід ОСОБА_1 . до вступу вироку в законну силу залишити попередній – підписку про невиїзд.


На вирок суду може бути подано апеляцію до Апеляційного суду Вінницької області, протягом 15 діб.Суддя:

 

 

Судова практика з охорони праці: «Підприємець, відповідальним за охорону праці, допустив порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою особою, що створило загрозу загибелі людей»

 

Судова практика з охорони праці: «Власник підприємства грубо порушив ряд законодавчих актів про виконання робіт з підвищеною небезпекою»