Вхід на dnop.com.ua  
Авторизація для отримання повного доступу.


Служба охорони праці:


ФОП при прийнятті на роботу не виконав вимоги законодавства

Вчиненні злочину, передбаченого ст.272 ч. 1 КК України

копія

Справа № 1-105

2010 рокуВ И Р О К

іменем України


02 листопада 2010 рокуЧечельницький районний суд Вінницької області

в складі : головуючої судді Гарник М.С.

при секретарі Добровольській М.С.

з участю прокурора Притули В.Л.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в селищі Чечельник кримінальну справу про обвинувачення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, українця, громадянина України, уродженця та жителя селища АДРЕСА_1, освіта повна загальна середня, одружений, приватний підприємець, у вчиненні злочину, передбаченого ст. 272 ч.1 КК України ;

в с т а н о в и в :Підсудній ОСОБА_1, являючись приватним підприємцем та здійснюючи валку дерев та зачистку лісу в обході № 3, кв. 20, вид 5/1 у Червоногреблянському лісництві, будучи зобов'язаним дотримуватися правил безпеки під час виконання робіт з підвищенною небезпекою, які характеризуються найбільш високим ступенем небезпеки для працівників, порушив вимоги ст. 43 п. 4 Конституції України, ст. ст. 8, 13, 17, 18, Закону України “Про охорону праці”, наказу № 15 від 26.01.2005 року “Про перелік робіт з підвищенною небезпекою”, а саме:

- допустив до виконання робіт з підвищенною небезпекою працівників без проведення попереднього навчання та перевірки знань з питань охорони праці;

- при прийнятті на роботу не проведено медичний огляд працівників зайнятих на роботах із важкими та шкідливими умовами праці;

- з працівниками не проведені вступний та попередній інструктажі та відсутні інструкції з охорони праці;

- не забезпечив працівників, які здійснюють валку дерев спецодягом та індивідуальними засоами захисту ;

- відсутні інструкції з охорони праці при роботі на лісоповалі та звальшиків лісу, не проведено навчання та порушені строки проведення інструктажів з охорони праці для працівниів.

Своїми діями ОСОБА_1 створив реальну загрозу загибелі людей та настання інших тяжких наслідків.

У судовому засіданні підсудній ОСОБА_1 визнав себе винним повністю, розкаявся і підтвердив, що ним дійсно були вчинені порушення по охороні праці, однак сталося це через економію ним коштів.

Обмеживши дослідження фактичних обставин справи допитом підсуднього, оцінивши зібрані по справі докази, суд прийшов до висновку, що винність підсуднього ОСОБА_1 у інкримінованому йому злочині доведена повністю.

Дії підсуднього ОСОБА_1 необхідно кваліфікувати за ч. 1 ст. 272 КК України – порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою на виробництві, що створило загрозу загибелі людей чи настання інших тяжких наслідків.

Обираючи міру покарання підсудньому, суд враховує його особу, тяжкість вчиненого ним злочину, обставини, що пом'якшують покарання. Обставини, що пом'якшують покарання- щире каяття та сприяння розкриттю злочину.

Враховуючи, що підсудній щиро розкаявся, тому суд призначає йому покарання у виді штрафу.

Керуючись ст. ст. 323, 324 КПК України, суд -

З а с у д и в :ОСОБА_1 визнати винним та призначити покарання по ч. 1 ст. 272 КК України- штраф у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 510 гривень.

Запобіжний захід – підписку про невиїзд – скасувати після вступу вироку в законну силу.

Вирок може бути оскаржений до апеляційного суду Вінницької області протягом п'ятнадцяти діб з моменту його проголошення.

Суддя: підпис

Вірно : Суддя Гарник М.С.

 

 

Судова практика з охорони праці: «Підприємець, відповідальним за охорону праці, допустив порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою особою, що створило загрозу загибелі людей»

 

Судова практика з охорони праці: «Власник підприємства порушив умови праці на робочому місці працівника, безпеку технологічних процесів, зкуонодавство щодо роботи машин, механізмів»