Вхід на dnop.com.ua  
Авторизація для отримання повного доступу.


Служба охорони праці:


Підприємець, відповідальним за охорону праці, допустив без проходження навчання, інструктажу та знань з питань охорони праці, що створило загрозу загибелі людей

Вчиненні злочину, передбаченого ст.272 ч. 1 КК України

Справа № 1-43 2008 року

В И Р О К

іменем України


02 вересня 2009 року


Чечельницький районний суд Віницької області

в складі : головуючої судді Гарник М.С.

при секретарі Добровольській М.С.

з участю прокурора Притули В.Л.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в селищі Чечельник справу про обвинувачення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, українця, громадянина України, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_3, ІНФОРМАЦІЯ_4, одружений, на утриманні двоє неповнолітніх дітей, приватний підприємець, раніше не судимий, - у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.272 КК України,-

в с т а н о в и в:

підсудній ОСОБА_1 являється приватним підприємцем, здійснює діяльність, яка пов'язана з обробкою деревини. Будучи зобов'язаним дотримуватись правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою, які характеризуються найбільш високим рівнем небезпеки для працівників деревообробного цеху, при обслуговуванні верстатів по обробці деревини, на початку червня 2009 року допустив до роботи з підвищеною небезпекою працівників цеху ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 та ОСОБА_7 без проходження навчання, інструктажу та знань з питань охорони праці, грубо порушивши вимоги ст. 43 п. 4 Конституції України, ст.ст. 13, 21 Закону України “Про охорону праці”, Наказу № 15 від 26.01.2005 року “Про перелік робіт з підвищеною небезпекою”, чим створив реальну загрозу загибелі людей та настання інших тяжких наслідків. Крім того, біля електрозбірок, щитів, рубильників не встановлені діелектричні підставки, килимки, на станку по розпилюванню деревини відсутній захисний щиток приводу станка, не було вжито заходів щодо встановлення робочої вентиляції на робочому місці, внаслідок чого в цеху утворилась значна запиленість, чим також створив реальну загрозу настання тяжких наслідків для життя людей.

У судовому засіданні ОСОБА_1 визнав себе винним повністю і підтвердив, що дійсно допустив до роботи з підвищеною небезпекою працівників цеху з вказаними порушеннями, на даний час він повністю усунув всі вказані недоліки.

Обмеживши дослідження фактичних обставин справи допитом підсуднього, суд вважає, що вина підсуднього у створенні реальної загрози загибелі людей та настання інших тяжких наслідків доведена повністю.

Дії підсуднього ОСОБА_1 необхідно кваліфікувати по ч.1 ст.272 КК України - порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою, що створило загрозу настання тяжких наслідків для життя людей.

Обираючи міру покарання підсудньому, суд враховує особу підсуднього, тяжкість вчиненого ним злочину, обставини, що помякшують його покарання.

Суд враховує, що підсудній вперше притягується до кримінальної відповідальності, тяжких наслідків від вчиненого не наступило, він щиро розкаявся у вчиненому, повністю усунув всі вказані недоліки, на утриманні двоє неповнолітніх дітей, позитивно харктеризується по місцю проживання, що дає можливість суду призначити найлегше покарання, передбачене санкцією ч.1ст.272 КК України, у вигляді штрафу.

Керуючись ст.ст. 323, 324 КПК України,суд -

З А С У Д И В :

ОСОБА_1 визнати винним та призначити покарання по ч.1 ст.272 КК України у виді штрафу в сумі 600 (шістсот) гривень

Вирок може бути оскаржено до апеляційного суду Вінницької області протягом пятнадцяти діб з моменту оголошення.

Суддя : підпис

 

 

Судова практика з охорони праці: «Підприємець, відповідальним за охорону праці, допустив порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою особою, що створило загрозу загибелі людей»

 

Судова практика з охорони праці: «ФОП здійснював свою діяльність без дозволу від ТУ Держгіпромнагляду на виконання робіт, не розробив відповідні інструкції і положення щодо охорони праці, допустив до роботи на верстатах осіб,які не пройшли інструктаж з техніки електробезпеки ...»