Вхід на dnop.com.ua  
Авторизація для отримання повного доступу.


Служба охорони праці:


Щодо прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів

Держархбудінспекція України

 Враховуючи численні звернення суб’єктів будівельної діяльності, місцевих органів державної влади та органів місцевого самоврядування, Держархбудінспекція інформує.

Як відомо, з 1 січня 2009 року набрав чинності Порядок прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 08.10.2008 № 923.

Зазначеною постановою Уряду з 1 січня 2009 р. визнано таким, що втратив чинність, Порядок прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 22.09.2004 № 1243.

Одночасно, згідно із ч. 4 ст. 4 Цивільного кодексу України, актами цивільного законодавства є також постанови Кабінету Міністрів України.

При цьому, відповідно до ст. 5 Цивільного кодексу України акти цивільного законодавства регулюють відносини, які виникли з дня набрання ними чинності.

Акт цивільного законодавства не має зворотної дії у часі, крім випадків, коли він пом'якшує або скасовує цивільну відповідальність особи.

Якщо цивільні відносини виникли раніше і регулювалися актом цивільного законодавства, який втратив чинність, новий акт цивільного законодавства застосовується до прав та обов'язків, що виникли з моменту набрання ним чинності.

Відповідно до Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.09.2004 № 1243, прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів фактично розпочинається з моменту утворення компетентним органом державної приймальної комісії.

Враховуючи зазначене та керуючись ст. 5 Цивільного кодексу України, Держархбудінспекція вважає: якщо державна приймальна комісія з прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів утворена до 1 січня 2009 року, тобто, до набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 08.10.2008 № 923, прийняття в експлуатацію таких об’єктів будівництва слід здійснювати відповідно до Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.09.2004 № 1243.

№ 22/7-185 від 15.01.2009р.

 

інформація з Document.ua

 

 

Попереднє роз'яснення: «Щодо гарантійних строків у будівництві »

 

Наступне роз'яснення: «Про роз'яснення вимог законодавства »