Вхід на dnop.com.ua  
Авторизація для отримання повного доступу.


Служба охорони праці:


Щодо рівня комфорту, складу та площі квартир при проектуванні комерційного житла за індивідуальними проектами

Мінрегіонбуд України

 Державними будівельними нормами ДБН В.2.2-15-2005 "Житлові будинки. Основні положення" встановлено раціональні та економічні вимоги до архітектурно-планувальних рішень та інженерного обладнання житлових будинків з урахуванням необхідних санітарно-гігієнічних вимог.

Згідно із загальними положеннями зазначених державних будівельних норм "проектоване житло за рівнем комфорту, санітарно-гігієнічних норм та соціальної спрямованості поділяють на дві категорії: І та ІІ".

Зазначеними будівельними нормами визначено типи та параметри квартир для житла ІІ категорії (соціальне житло), а також наведені основні поняття та терміни для житлових приміщень таких квартир.

Житло І категорії (комерційне) - житло з нормованими нижніми і ненормованими верхніми межами площ квартир та одноквартирних житлових будинків чи котеджів, які забезпечують рівень комфорту проживання не нижче за мінімально допустимий.

Рівень комфорту і склад приміщень квартир у будівлях житла І категорії (комерційне житло), виконаних за індивідуальними проектами, визначається замовником завданням на проектування і з цього приводу кількість кімнат у квартирах може дорівнювати кількості мешканців.

Для таких типів квартир характерно введення нових понять щодо назв житлових приміщень (як, наприклад: кухня-їдальня, кабінет, гардеробна, більярдна, "зимовий сад" тощо), які не наведені у розділі "Терміни та визначення понять" у державних будівельних нормах "Житлові будинки. Основні положення", але їх застосування не суперечить його основним положенням щодо проектування комерційного житла за індивідуальними проектами.

 

інформація з Document.ua

 

 

Попереднє роз'яснення: «Щодо необхідності оформлення права користування частиною прибудинкової території при влаштуванні окремого входу в квартиру у багатоквартирному будинку»

 

Наступне роз'яснення: «Щодо надання пільг з оплати комунальних послуг»