Вхід на dnop.com.ua  
Авторизація для отримання повного доступу.


Служба охорони праці:


Щодо необхідності оформлення права користування частиною прибудинкової території при влаштуванні окремого входу в квартиру у багатоквартирному будинку

Мінрегіонбуд України

 Порушене питання вирішується на основі статей 369, 370, 372, 377 Цивільного кодексу України із дотриманням будинкових норм і правил, а також чинних норм земельного законодавства.

Згідно зі ст. 369 Цивільного кодексу України розпорядження майном, що є у спільній сумісній власності, здійснюється за згодою всіх співвласників.

Ст. 370 Цивільного кодексу закріплює право співвласників на виділення у натурі частки із майна, що є у спільній сумісній власності, процедура якого передбачена ст. 364 Цивільного кодексу.

Згідно зі ст. 42 Земельного кодексу України земельні ділянки, на яких розташовані багатоквартирні житлові будинки, а також належні до них прибудинкові території комунальної власності, надаються в постійне користування підприємствам, установам і організаціям, які здійснюють управління цими будинками.

У разі приватизації громадянами багатоквартирного житлового будинку відповідна земельна ділянка може передаватися у власність або надаватися у користування об'єднанню власників. Порядок використання земельних ділянок, на яких розташовані багатоквартирні житлові будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкові території, визначається співвласниками. Розміри та конфігурація земельних ділянок, на яких розташовані багатоквартирні житлові будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкові території, визначаються на підставі проектів розподілу території кварталу, мікрорайону та відповідної землевпорядної документації.

Отже, при облаштуванні окремого входу в квартиру, що є складовою частиною багатоквартирного будинку, власник квартири повинен укласти або договір оренди з органами місцевого самоврядування (якщо будинок перебуває у комунальній власності), або колективну угоду з об'єднанням співвласників багатоквартирного будинку.

 

інформація з Document.ua

 

 

Попереднє роз'яснення: «Щодо державних будівельних норм при упорядкуванні парків і скверів»

 

Наступне роз'яснення: «Щодо рівня комфорту, складу та площі квартир при проектуванні комерційного житла за індивідуальними проектами»