Вхід на dnop.com.ua  
Авторизація для отримання повного доступу.


Служба охорони праці:


Стосовно утримання прибудинкової території

 Прибудинкова територія - територія навколо багатоквартирного будинку, визначена актом на право власності чи користування земельною ділянкою і призначена для обслуговування багатоквартирного будинку. Згідно з п. 1.2 "Поточний ремонт" Примірного переліку послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій та послуг з ремонту приміщень, будинків, споруд передбачено ремонт вибоїн в асфальтових тротуарах дворів. Під час проведення капітального ремонту будинку може виконуватися відновлення або улаштування нових асфальтових тротуарів та вимощення навколо будівель. Порядком формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій і типового договору про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій визначається механізм формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій. Зазначений Порядок поширюється на суб'єктів господарювання усіх форм власності, які надають зазначені послуги. У Порядку наведено Типовий перелік послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, згідно з яким повинен здійснюватися поточний ремонт конструктивних елементів, інженерних систем і технічних пристроїв будинків та елементів зовнішнього благоустрою, розташованих на прибудинковій території.

Відповідно до Порядку між виконавцем послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій і їх споживачем укладається договір про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій. Відповідно до п.3 статті 31 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" органи місцевого самоврядування затверджують ціни/тарифи на житлово-комунальні послуги в розмірі економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво. Виконавець надає послуги відповідно до затвердженого органом місцевого самоврядування рішення про структуру тарифів, періодичність та строки виконання робіт, копія якого також додається до договору. Отже, якщо тарифом на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій до витрат з поточного ремонту не віднесені витрати на поточний ремонт вибоїн в асфальтових тротуарах, орган, який затверджує тарифи, повинен визначити джерела фінансування зазначених робіт.

 

інформація з Document.ua

 

 

Попереднє роз'яснення: «Щодо порядку надання послуг із централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення»

 

Наступне роз'яснення: «Чи є законним здійснення добудов у ході реконструкції до багатоквартирних житлових будинків без виділення земельних ділянок?»