Вхід на dnop.com.ua  
Авторизація для отримання повного доступу.


Програмне забезпечення:


Часті питання по «Норматив™ PRO»

Відповіді на часті питання по «Норматив™ PRO»

Питання: Оновлюється чи «Норматив pro»? Якщо так, то як часто? Як відбувається процес оновлення?

Відповідь: «Норматив pro» оновлюється постійно, нові документи вносяться в базу даних практично кожен робочий день. Сам процес оновлення є синхронізацію нормативної бази користувача з головною нормативною базою через Інтернет. Перелік документів, що містяться в оновленнях за відповідні дні, можна подивитися в розділі «Надходження документів».

Питання: А якщо я не користуюся Інтернетом, чи можу я поновлюється «Норматив pro»? Якщо так, то скільки це коштує?

Відповідь: Так звичайно. Передбачена можливість отримання оновлень на CD дисках. Періодичність: щомісячно, щоквартально, раз на пів року. Вартість оновлення на CD дисках збільшується тільки на вартість матеріалів і пересилки.

 
Питання: У мене немає DVD дисковода. Чи можу я працювати з «Норматив pro»?

Відповідь: Чи можете. Вся нормативна база переноситься на комп'ютер і працює без диска. Безумовно, враховуючи обсяг нормативної бази, інсталяція програмного забезпечення та електронної бази на один CD диск не може поміститися фізично.

 
Питання: Чому документ числиться в офіційно опублікованому реєстрі діючих, а в нормативній базі «Норматив pro» відзначено як "скасований"?

Відповідь: Як правило, це помилка в офіційному реєстрі. Таке трапляється. Є варіанти, коли до офіційного реєстру чинних, включаються документи, скасовані задовго до складання цього реєстру ... Ці випадки уважно перевіряються. У коментарях до документа (вікно реквізитів документа в «Норматив pro») вказується яким документом він був скасований, і Ви можете переконатися в його скасування.

 
Питання: Є документи з однаковою назвою, що випустила організацією, але різними роками виходу. Чому замінений документ не позначено скасуванням?

Відповідь: Нормативні документи повинні скасовуватися явно. Те. в новому документі має бути прописано, на зразок що "з вступом в дію цього документа втрачає дествие документ номер-дата-назву і тд". Якщо цього напису в наказі або тексті нового документа немає (може і за чиєюсь забудькуватості), то юридично вважаються чинними обидва документи, хоча це і суперечить логіці. У коментарях (реквізити) до документа на цю ситуацію обов'язково звертається увага.

 
Питання: Чому в «Норматив pro» діючих документів набагато більше ніж в офіційно опублікованому переліку?

Відповідь: Ми ведемо свою, найбільш повну нормативну базу. Що стосується офіційних реєстрів (переліків): ряд відомств щорічно видає такі, в яких друкується список чинних нормативних документів по галузі. Але самі вони, ці переліки далеко не повні. Наприклад: у будівельному офіційному переліку чинних нормативних документів станом на 1 січня 2006р., Порівняно з торішнім, відсутній ряд стандартів на будматеріали. Але, незважаючи на це, ці стандарти ніхто не відміняв і керуватися ними все одно обов'язково.

 
Питання: Яке точно кількість документів в «Норматив pro» на сьогодні?

Відповідь: Десятки тисяч. Ретельно відібраних. За розділами: будівництво, охорона праці, санепіднагляд, пожежна безпека - «Норматив pro» містить, безумовно, найбільша кількість електронних документів в Україну. Ви це зможете визначити будь-яким самостійним порівнянням. Інформація про склад (подокументно) вільно відкрита на сайті.

Точну цифру ми перераховувати не будемо, тому, що це абсолютно "віртуальний" і нічого не відображає параметр. До того ж, щодня змінюється. Вважати по файлах або позиціях бази даних - некоректно і не відображає реальної ситуації. Чи можна вважати кількома "різними" документами - файл нормативного документа і п'ять окремих файлів - невеликих змін до нього, і ще до нього ж окремі файли - накази про його затвердження і рішення про його розробці? Всього вісім файлів або один документ. Як рахувати? У «Норматив pro» всі зміни включаютсяв текст документа.

Чи потрібно вставляти купу "сміття" для збільшення "загальної кількості" документів? Наприклад, для збільшення рахуємо кількість документів в базу можна вкласти давно неактуальні накази і рішення наукової ради десятирічної давності, давно скасовані постанови КМУ або документи просто не мають ніякого відношення до галузі. А таких документів, для кількості, можна навставлять тисячі, якщо не більше ...

Ми працюємо над якістю та повнотою своєї нормативної бази. Широтою нормативно-правового висвітлення кожної з галузей. Ми моніторимо практично всі джерела українських нормативів (офіційні та неофіційні, електронні та паперові, видавництва, бюлетені і масу інших.) Якщо будь-який діючий на території Україні норматив (за вказаними галузями-розділах) взагалі є в електронному вигляді - цей документ у нас обов'язково є.

 
Питання: У «Норматив pro» офіційні документи?

Відповідь: Документи, які входять до складу «Норматив pro» є довідковими, не є (і не можуть бути) офіційними виданнями, навіть якщо десь випадково написано інше.

Електронні версії документів взагалі не можуть носити статус офіційного видання (лист-роз'яснення Держстандарту № 6898-5-11/19 від 17.07.2008). Навіть електронна фотографія зроблена з офіційного видання є довідковий документ. Будь-які печатки, штампи, марки і будь-які підписи на ксерокопії не можуть надати офіційний статус документа.

Якщо Вам в який-небудь фірмі, будуть доводити, що саме у них продається диск з офіційними документами (підтвердження тому "ось цей значок", "ця наклейка, марка", особиста записка від міністра або незрозумілий документ з печатками) - не вірте, швидше за все, Вас хочуть обдурити. Крім того, слід враховувати, що законодавством не передбачені поняття "більш, менш або майже офіційний документ".

У той же час, нормативна база «Норматив pro» створена на основі офіційних видань, містить їх повні копії. Електронні докуменнти текстом нічим від офіційних не відрізняються. Тексти звірені і пройшли кількаразову перевірку на відповідність.