Вхід на dnop.com.ua  
Авторизація для отримання повного доступу.


Служба охорони праці:


Внедрение электронной нормативной базы среди субъеков предпринимательства, предприятий, учреждений и организаций рекомендовано органами государственного надзора письмом Держгірпромнагляду № 03/3638 від 12.07.06.

Питання

Л. Нечепуренко, художник-оформлювач, Донецька область

З 1977 р. і до цього часу працюю художником-оформлювачем. Знаю, що близька до моєї професія «маляр» є в Списку № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах. А чи мають таке право працівники моєї професії?

 

Відповідь

Згідно з вимогами ст. 13 Закону «Про пенсійне забезпечення» право на пенсію за віком на пільгових умовах мають працівники, зайняті повний робочий день на роботах із особливо шкідливими і особливо важкими, а також зі шкідливими та важкими умовами праці, за Списками виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженими Кабінетом Міністрів, і за результатами атестації робочих місць. Тобто підставою для призначення такої пенсії є, насамперед, наявність професії та виробництва в зазначених вище Списках та підтвердження відповідних умов праці працівника результатами атестації робочих місць за умовами праці протягом повного робочого дня, встановленого для даного виробництва. Відсутність хоча б однієї з цих умов не дає права працівникові на пенсію за віком на пільгових умовах. Оскільки професія «художник-оформлювач» не передбачена діючими на даний час Списками № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердже¬ними постановою Кабінету Міністрів від 16 січня 2003 р. № 36, як не була передбачена вона і раніше діючими Списками, затвердженими постановами Кабінету Міністрів України від 11 березня 1994 р. № 162, Кабінету Міністрів СРСР від 26 січня 1991 р. № 10 та Ради Міністрів СРСР від 22 серпня 1956 р. № 1173, тому Ви не маєте права на пенсію за віком на пільгових умовах.

 

 

Попереднє питання: «22 січня 1980 р., працюючи у ливарному цеху на Бердичівському заводі «Прогрес», я отримала виробничу травму, про що був складений акт за формою Н-1. 30 жовтня 1980 р. МСЕК встановила мені 15% втрати професійної працездатності довічно. Ніякого відшкодування шкоди я не одержувала. У вересні 2003 р. я вперше звернулась до Фонду соціального страхування від нещасних випадків про виплату мені одноразової допомоги, але мені в цьому відмовили, мотивуючи тим, що одноразову допомогу мені повинен виплатити завод. Хто повинен мені виплатити одноразову допомогу: Фонд чи підприємство ? »

 

Наступне питання: «Професія «терміст» передбачена і Списком № 1, і Списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах. За якими показниками факторів виробничого середовища і працюючи на якому устаткуванні терміст може мати право на пенсію за віком на пільгових умовах відповідно до Списку № 2?»