Вхід на dnop.com.ua  
Авторизація для отримання повного доступу.


Служба охорони праці:


Внедрение электронной нормативной базы среди субъеков предпринимательства, предприятий, учреждений и организаций рекомендовано органами государственного надзора письмом Держгірпромнагляду № 03/3638 від 12.07.06.

Питання

Продовження, дивись тему попереднього запитання

Яким документом визначається розмір пені, що стягується із страхувальника за прострочення страхового внеску до Фонду соціального страхування від нещасних випадків?

 

Відповідь

Відповідає начальник Управління загальнообов'язкового державного соціального страхування Міністерства праці та соціальної політики Г. ЛЕСЕНКО.

Стягнення пені за несвоєчасну сплату страхових внесків передбачено статтею 52 «Відповідальність страхувальника за невиконання своїх обов'язків» Закону про соціальне страхування від нещасного випадку. Механізм розрахунку розміру пені встановлює Інструкція про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, затверджена правлінням Фонду соціального страхування від нещасних випадків (постанова від 20.04.2001 р. № 12) і погоджена з Національним банком України та Міністерством фінансів.

 

 

Попереднє питання: «Потерпілому на виробництві встановлено професійне захворювання 20 березня 2001 р. Хто повинен сплачувати йому одноразову допомогу: роботодавець чи Фонд соціального страхування від нещасних випадків?»

 

Наступне питання: «Розкажіть, будь ласка, про встановлені чинним законодавством розміри одноразової допомоги потерпілим на виробництві. І чи існують сьогодні обмеження суми щомісячної страхової виплати потерпілому?»