Вхід на dnop.com.ua  
Авторизація для отримання повного доступу.


Служба охорони праці:

Внедрение электронной нормативной базы среди субъеков предпринимательства, предприятий, учреждений и организаций рекомендовано органами государственного надзора письмом Держгірпромнагляду № 03/3638 від 12.07.06.

Питання

Продовження, дивись тему попереднього запитання

Потерпілому на виробництві встановлено професійне захворювання 20 березня 2001 р. Хто повинен сплачувати йому одноразову допомогу: роботодавець чи Фонд соціального страхування від нещасних випадків?

 

Відповідь

Відповідає начальник Управління загальнообов'язкового державного соціального страхування Міністерства праці та соціальної політики Г. ЛЕСЕНКО.

Відповідно до статті 40 Закону про соціальне страхування від нещасного випадку одноразова допомога потерпілому виплачується з дня визначення МСЕК стійкої втрати професійної працездатності. (При цьому стійкою втратою працездатності вважається будь-яка втрата професійної працездатності, визначена МСЕК). Таким чином, якщо МСЕК визначено дату стійкої втрати професійної працездатності 20 березня 2001 р., то одноразову допомогу повинен сплачувати роботодавець, а не Фонд.

 

 

Попереднє питання: «З якого часу встановлюється ступінь втрати потерпілим професійної працездатності: з дня його травмування (професійного захворювання) чи з дня проведення медико-соціальної експертизи стану його здоров'я?»

 

Наступне питання: «Яким документом визначається розмір пені, що стягується із страхувальника за прострочення страхового внеску до Фонду соціального страхування від нещасних випадків?»