Вхід на dnop.com.ua  
Авторизація для отримання повного доступу.


Служба охорони праці:

Внедрение электронной нормативной базы среди субъеков предпринимательства, предприятий, учреждений и организаций рекомендовано органами государственного надзора письмом Держгірпромнагляду № 03/3638 від 12.07.06.

Питання

Продовження, дивись тему попереднього запитання

З якого часу встановлюється ступінь втрати потерпілим професійної працездатності: з дня його травмування (професійного захворювання) чи з дня проведення медико-соціальної експертизи стану його здоров'я?

 

Відповідь

Відповідає начальник Управління загальнообов'язкового державного соціального страхування Міністерства праці та соціальної політики Г. ЛЕСЕНКО.

На цей запит листом від 7 червня 2001 р. № 16.06.16/520 нам відповів заступник Міністра охорони здоров'я Ю. Поляченко. Повідомляємо, що пунктом ЗО Положення про меди-ко-соціальну експертизу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 22.02.92 р. № 83 та пунктом 7 постанови Кабінету Міністрів від 04.04.94 р. № 221 «Порядок організації та проведення медико-соціальної експертизи втрати працездатності» передбачено встановлення групи інвалідності з дня надходження документів на МСЕК. Проценти втрати працездатності також визначаються з цього дня.

 

 

Попереднє питання: «Стаття 4 Закону про страхові тарифи на соціальне страхування від нещасного випадку передбачає, що «для бюджетних установ та організацій, які фінансуються або дотуються з бюджету, страхові тарифи встановлюються в розмірі 0,2 відсотка від сум фактичних витрат на оплату праці найманих працівників...». Чи поширюється дія цієї статті на підприємство будь-якої галузі, якщо воно одержує фінансову підтримку з державного або місцевого бюджету?»

 

Наступне питання: «Потерпілому на виробництві встановлено професійне захворювання 20 березня 2001 р. Хто повинен сплачувати йому одноразову допомогу: роботодавець чи Фонд соціального страхування від нещасних випадків?»