Вхід на dnop.com.ua  
Авторизація для отримання повного доступу.


Служба охорони праці:


Внедрение электронной нормативной базы среди субъеков предпринимательства, предприятий, учреждений и организаций рекомендовано органами государственного надзора письмом Держгірпромнагляду № 03/3638 від 12.07.06.

Питання

Продовження, дивись тему попереднього запитання

Хто і як сплачує страхові суми та надає соціальні послуги застрахованим, які потерпіли на виробництві до 1 квітня 2001 року, якщо підприємство не передало в установленому порядку Фонду соціального страхування від нещасних випадків необхідні документи на потерпілих, а розмір страхового внеску цього підприємства менший від суми його страхових виплат?

 

Відповідь

Відповідає директор Департаменту політики державного соціального страхування Міністерства праці та соціальної політики Олена СКРИПНИК.

На це запитання листом від 14 червня 2001 р. № 03-3/2771-020-6 виконавчій дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків відповіла заступник Міністра праці та соціальної політики Олена Гаряча. Відповідно до підпункту 2 статті 7 Закону про страхові тарифи на соціальне страхування від нещасного випадку до передачі справ Фонду потерпілі на виробництві отримують страхові виплати у свого роботодавця в рахунок страхових внесків. Для виконання цієї норми Закону деякі підприємства не мають достатніх коштів і не можуть забезпечити всіх страхових виплат замість Фонду. Наприклад, вугільні підприємства, які зробили в цих межах страхові виплати, не мають можливості вишукати додаткові кошти на покриття витрат, що перевищують страхові внески. В цьому випадку Фонд повинен зарахувати їх у рахунок сплати наступного періоду або відшкодувати підприємству ці додаткові видатки. Якщо додаткові видатки підприємств не будуть відшкодовуватися Фондом, з'являтиметься заборгованість по страхових виплатах, і витрати на компенсацію громадянам втрати частини грошових доходів у зв'язку з порушенням термінів їх виплати має понести Фонд. З метою недопущення зростання заборгованості по регресних позовах і додаткових витрат Фонду на компенсацію за порушення термінів виплат пропонуємо виконавчій дирекції Фонду терміново видати наказ, який регламентуватиме дію пункту 6.7 Інструкції про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України.

 

 

Попереднє питання: «Індексація страхових виплат: хто, коли і в яких розмірах повинен її провадити?»

 

Наступне питання: «Назвіть, будь ласка, перелік непрацездатних осіб, які не перебували на утриманні померлого, але мають на це право.»