Вхід на dnop.com.ua  
Авторизація для отримання повного доступу.


Служба охорони праці:


Внедрение электронной нормативной базы среди субъеков предпринимательства, предприятий, учреждений и организаций рекомендовано органами государственного надзора письмом Держгірпромнагляду № 03/3638 від 12.07.06.

Питання

Продовження, дивись тему попереднього запитання

Як нараховуються і сплачуються страхові суми особам, зазначеним у пункті 17 статті 34 Закону про соціальне страхування від нещасного випадку (особи віком до 16 років)?

 

Відповідь

Відповідає директор Департаменту політики державного соціального страхування Міністерства праці та соціальної політики Олена СКРИПНИК.

Відповідно до пункту 17 статті 34 Закону про соціальне страхування від нещасного випадку виплата щомісячних страхових сум особам до 16 років, зазначеним у пункті 2 статті 8 та в статті 9 цього Закону, провадиться як інвалідам з дитинства. Встановлення розміру таких страхових виплат врегульовано статтею 94 Закону «Про пенсійне забезпечення». Розміри пенсій інвалідам з дитинства на сьогодні регулюються постановами Кабінету Міністрів. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів від 23 січня 2001 р. № 36 з 1 січня 2001 р. пенсія інвалідам з дитинства становила 45,48 грн., а з 1 березня — 47,11 грн. Вищезазначеним особам відповідно до пункту 17 статті 34 Закону про соціальне страхування від нещасного випадку після досягнення ними 16 років щомісячні стра- хові суми виплачуються в розмірі середньомісячної заробітної плати по області, де такі особи проживають, але не менше середнього заробітку в країні. Тобто при виплаті зазначеним особам щомісячних страхових сум необхідно керуватися даними Держкомстату щодо рівня заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки. Після прийняття Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» будуть внесені зміни до Закону про соціальне страхування від нещасного випадку щодо порядку призначення вищезгаданих страхових виплат.

 

 

Попереднє питання: «Хто відшкодовує потерпілому шкоду, якщо його особова справа ще не передана Фонду?»

 

Наступне питання: «Які фінансово-правові взаємовідносини настають між роботодавцем (страхувальником) та Фондом (страховиком) після набрання чинності з 1 квітня 2001 р. Закону про соціальне страхування від нещасного випадку?»