Вхід на dnop.com.ua  
Авторизація для отримання повного доступу.


Служба охорони праці:


Внедрение электронной нормативной базы среди субъеков предпринимательства, предприятий, учреждений и организаций рекомендовано органами государственного надзора письмом Держгірпромнагляду № 03/3638 від 12.07.06.

Питання

(О. Кушнір, інженер з охорони праці п'ятого воєнізованого гірничорятувального загону, Луганська область, Є. Пашкульська, начальник відділу охорони праці ВАТ «Рефма», Київ)

Який порядок оплати днів тимчасової непрацездатності працівникові підприємства внаслідок захворювання або травми, не пов'язаної з нещасним випадком на виробництві? Що повинні видавати потерпілому заклади охорони здоров'я з першого дня отримання травми невиробничого характеру -довідку чи листок непрацездатності?

 

Відповідь

Н. ІЩУК, головний спеціаліст відділу соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності Міністерства праці та соціальної політики

На виконання ст. 2 Закону «Про розмір внесків на деякі види загальнообов'язкового державного соціального страхування» № 2213-111 від 11.01.2001 р. розроблено Порядок оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов'язаної з нещасним випадком на виробництві, який затверджено постановою Кабінету Міністрів від 06.05.2001 р. № 439. Відповідно до цього Порядку оплата перших п'яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов'язаної з нещасним випадком на виробництві, здійснюється у формі матеріального забезпечення за основним місцем роботи застрахованої особи залежно від її середньої заробітної плати та страхового стажу за рахунок коштів роботодавців. У наступні (починаючи з шостого) дні тимчасової непрацездатності надається допомога по тимчасовій непрацездатності за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. Підставою для оплати тимчасової непрацездатності за всі дні є листок непрацездатності, виданий в установленому порядку. Міністерством охорони здоров'я розроблено проект нової Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян. Проектом передбачається надавати листок непрацездатності при травмі невиробничого характеру з першого дня. До ії затвердження Міністерством охорони здоров'я листом від 14.06.2001 р. № 3.05-16/528 рекомендовано закладам охорони здоров'я видавати листок непрацездатності починаючи з першого дня отримання травми невиробничого характеру. Необхідно зазначити, що відповідно до п. 4 зазначеного Порядку застрахованій особі не оплачуються дні тимчасової непрацездатності у зв'язку із захворюванням або травмою, що сталися внаслідок алкогольного, наркотичного, токсичного сп'яніння або пов'язаних з ним дій.

 

 

Попереднє питання: «У ст. 48 Закону «Про дорожній рух» однозначно визначено, що вимоги статті стосуються водіїв і посадових осіб органів Міністерства внутрішніх справ. Наказом Міністерства охорони здоров'я № 339 від 29.11.97 р. вимагається обов'язкова медична підготовка усіх водіїв за рахунок замовника. Чи правомірна зміна Міністерством охорони здоров'я трактування ст. 48 Закону, виданого Президентом України і введеного в дію постановою Верховної Ради України?»

 

Наступне питання: «Хто відповідає за охорону праці працівника, який зобов'язався виконати певну роботу за договором підряду на свій страх і ризик (робота характеризується наявністю шкідливих факторів і виконується на території іншого підприємства)? Чи розповсюджуються на цього працівника передбачені законодавством пільги та компенсації за несприятливі умови праці, в тому числі пенсійні? Адже він не є працівником підприємства, і виконувана робота не відображається в трудовій книжці. Чи повинно підприємство, яке уклало з громадянином такий договір, зарахувати його до свого штату й сплачувати за нього внески до відповідних фондів?»