Вхід на dnop.com.ua  
Авторизація для отримання повного доступу.


Служба охорони праці:


Внедрение электронной нормативной базы среди субъеков предпринимательства, предприятий, учреждений и организаций рекомендовано органами государственного надзора письмом Держгірпромнагляду № 03/3638 від 12.07.06.

Питання

В. Борисенко, інженер технагляду АТЗТ «Електромашпромсервіс», Кривий Ріг

Де повинні проходити навчання працівники, які виконують роботи з підвішування вантажу на гак вантажопідйом¬ного крана без попередньої обв'язки вантажу, але з правом управління таким краном з підлоги? Яким нормативним до¬кументом це передбачено?

 

Відповідь

Проведення підготовки, перепідготовки та атестації працівників проводиться в порядку, визначено- му Законом «Про професійно-технічну освіту» і Положенням про порядок кваліфікаційної атестації та присвоєння кваліфікації особам, які здобувають професійно-технічну освіту, затвердженим спільним наказом Мінпраці та Міносвіти від 31 грудня 1998 р. № 201/469, за умови, що вказана професія внесена до Державного класифікатора України ДК 003-95 «Класифікатор професій».

 

 

Попереднє питання: «У травні 2003 р. стався нещасний випадок із жителем нашого міста: проходячи мимо будинку в напрямку розташування гаражів, він був травмований у обличчя зірваним з його даху сильним поривом вітру листом шиферу. Потерпілий звернувся в лікарню за допомогою, а згодом — у виконавчий комітет місцевої влади із заявою про складання відповідного акта для подальшого відшкодування шкоди. Чи несе відповідальність за такий нещасний випадок паша організація?»

 

Наступне питання: «Під час перевірок правильності безпечної експлуатації ліфтів в житлових будинках, власником яких є наша організація, а технічне обслуговування ліфтів, відповідно до договору, виконує спеціалізована організація, державний інспектор з охорони праці видає нам припис, у якому зроблено запис: «Машинні приміщення не укомплектовані діелектричними килимками і не забезпечені принциповими електричними схемами». Чи правомірні вимоги інспектора і чи можна, враховуючи, що тяжке фінансове становище підприємства не дає змоги укомплектувати більш як 500 машинних приміщень діелектричними килимками, працівникам, які йдуть за викликом виконувати роботу в цих приміщеннях, приносити килимки з собою, а потім забирати їх?»